محرومیت منطقه 6 شهرداری کرج از خدمات مطلوب شهری

اخبار

 آخرین اخبار 

محرومیت منطقه 6 شهرداری کرج از خدمات مطلوب شهری

محرومیت منطقه 6 شهرداری کرج از خدمات مطلوب شهری
1397/2/26
12:43 1395

احد رسولی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج در جلسه علنی طی نطق پیش از دستور به تشریح وضعیت خدماتی منطقه 6 این کلانشهر پرداخت و گفت: ساکنین از دریافت خدمات مطلوب محروم مانده‌اند.

به گزارش آفتاب درخشان البرز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر کرج؛ وی اظهار داشت: در جوار خانه‌ها، نهری است که در این محله تنها وظیفه‌اش جا‌دادن زباله‌ها، فاضلاب‌ها و نخاله‌های ساختمانی است، وجود حیوانات موذی مانند موش در اطراف لجن‌زارهای کنار جوی و عدم بهداشت محیط از جمله مشکلات عمده ساکنان این منطقه است كه منشا بسیاری از بیماری‌های عفونی، انگلی و... است.

رسولی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: عدم تامین روشنایی و دید کافی در شب، شکل‌گیری فضایی ناسالم را در پی داشته که مستعد جرم‌‌خیزی و بروز آسیب‌های اجتماعی است، عبور و مرور از پل آسیب دیده و نا‌امنی که محل رفت و آمد کودکان بوده و بوی نامطبوع زباله‌های رها شده در حاشیه نهر و روی هم رفته فضای رها شده و عدم مدیریت صحیح، ابعاد فاجعه باری را برای ساکنین منطقه بوجود آورده است.

وی در ادامه با اشاره به گفتگوی انجام شده با ساکنین این منطقه افزود: مردم این منطقه از حداقل‌های حقوق شهروندی در چند سال گذشته بی‌بهره بودند و تاکنون نیز اقدامات مناسبی در این محله صورت نگرفته است. به دلیل عدم وجود عدالت نسبی در شهر، مشکلات و مصائب ساکنین این محله بسیار است و ما این مهم را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

رسولی در این رابطه از مسئولان منطقه ۶ شهرداری کرج خواست برای مقابله با جانوران موذی و پاکسازی آنها، اقدامات ضروری از جمله لایروبی و جمع آوری زباله را در اولویت قرار دهند تا از شيوع بيماری‌ها و معضلات ناشی از آلودگی‌ها، جلوگیری به عمل آید.

وی خاطر نشان شد: لایروبی و ساماندهی محل با دیواره‌سازی و مدیریت نهر و مجاری آبی شهر با نگرش حفاظت و صیانت از بستر و حریم سواحل، کنترل سیلاب و جلوگیری از طغیان رودخانه‏ها در دستور کار قرار گیرد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.