لزوم توجه شهرداری کرج به محله سرحدآباد

اخبار

 آخرین اخبار 

لزوم توجه شهرداری کرج به محله سرحدآباد

لزوم توجه شهرداری کرج به محله سرحدآباد
1397/2/26
12:43 1395

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج از شهرداری کرج خواست برای حفاظت از باغ‌های محله سرحدآباد، برنامه‌ای جامع تنظیم کند.

به گزارش  آفتاب درخشان البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج؛ عباس زارع در بازدید از منطقه سرحدآباد گفت: سرحدآباد یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ ترین محلات کرج است که به سبب خاک حاصلخیز و آبی که درگذشته در اختیار این منطقه بوده، باغ‌های بسیار سرسبز و پرمحصول دارد.

وی با ابراز تاسف از جداسازی بخش ارزشمندی از منطقه سرحدآباد در تقسیمات شهری یادآور شد: بخش ارزشمندی از این منطقه از مجموعه شهری کرج جدا و به مجموعه فردیس اضافه شده است که به مرور زمان شاهد تبعاتِ این جدایی خواهیم بود. با توجه به صحبت‌هایی که با اهالی سرحدآباد پایین داشتم، آنها هم از این جدایی و تفکیک راضی نیستند و علاقمند الحاق به شهر کرج هستند که باید در این خصوص تدبیری اندیشه شود تا تبعات اجتماعی کمتری را با توجه به مدیریت دوگانه شهری شاهد باشیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه شهرداری کرج باید برنامه جامعه حفاظتی نسبت به باغ‌های محله سرحدآباد تنظیم کند، تاکید کرد: این برنامه باید به صورت ویژه به حفظ و نگهداری درختان چنار کهنسالی که بسیار زیبا، باشکوه و سرحال هستند و در جای دیگر شهر تکرار نشده است بپردازد ودر قالب این برنامه حفاظتی، ضمن تشویق باغداران و اعمال سیاست‌های درست به جهت توسعه درختکاری در این منطقه باید آب مورد نیاز را نظیر شرایطی که در کلاک و خلج آباد در حال انجام است، به باغداران برساند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.