با اهتمام ویژه‌ای درصدد راه اندازی قطار شهری کرج هستیم

اخبار

 آخرین اخبار 

با اهتمام ویژه‌ای درصدد راه اندازی قطار شهری کرج هستیم

با اهتمام ویژه‌ای درصدد راه اندازی قطار شهری کرج هستیم
1397/3/1
12:43 1395

 استاندار البرز گفت: معضلات راه‌های البرز باید با دید ملی بررسی و رفع شود چراکه علیرغم وسعت کم، بار سنگینی از ترافیک کشور را بر دوش دارد.

به گزارش آفتاب درخشان البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ محمد علی نجفی در جلسه بررسی روند تکمیل فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج که در استانداری برگزار شد با اشاره به حجم بالای ترددهای درون و برون شهری کرج افزود: رشد سریع جمعیت استان البرز، تسریع در توسعه راه‌ها و حمل و نقل عمومی را می‌طلبد.

وی ادامه داد: از بدو ورود به استان به دلیل مطالعات گسترده‌ای که پیرامون وضعیت راه‌ها و میزان تردد خودروها در البرز داشتم، با اهتمام ویژه‌ای به همراهی مسئولان مربوطه در جهت تسریع در روند پروژه‌ها وارد میدان شدیم.

نجفی راه‌اندازی قطار شهری کرج را یک ضرورت غیرقابل انکار برای جمعیت رو به رشد این کلانشهر دانست و گفت: بهره برداری از قطار شهری کرج بار بزرگی از ترافیک درون شهری را کاهش می‌دهد.

وی افزود: در گذشته این پروژه به دلایل موانعی که سر راه داشت، متوقف شده بود از این رو با پیگیری‌های جدی مجموعه استان، دوباره احیا شده و با روند خوبی در حال پیشرفت است.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون حدود ۵۳۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند که بزودی این تعداد برای تسریع در کار به هزار نفر می‌رسد.

وی گفت: بر اساس تعهد پیمانکار، فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج در مدت ۳۶ ماه به بهره برداری می‌رسد بنابراین نظارت‌های جدی برای تحقق این وعده صورت می‌گیرد.

نجفی افزود: پروژه مدتی بلاتکلیف بوده و کاری در آن صورت نمی‌گرفت به همین دلیل اعتبارات دولت آن متوقف شده بود، اکنون با چنین روندی به طور قطع اعتبارات را دریافت خواهیم کرد.

رییس هیات مدیره شستا نیز در این نشست با اشاره به اینکه راه‌های پرتردد البرز نیازمند توسعه سریع است افزود: البرز بدون دریافت هیچ گونه هزینه‌ای راه‌های خود را در اختیار مسافران گذری قرار داده است.

اکبر ترکان بر ضرورت دریافت عوارض ورود و خروج آزادراه تهران- کرج تاکید کرد و افزود: این عوارض باید صرف توسعه راه‌های البرز شود چرا که بار سنگینی از تردد ملی را بر دوش دارد.

وی ادامه داد: برای راه‌اندازی قطار شهری کرج با اهتمام جدی حضور داریم.

در پایان این نشست نیز با حضور استاندار البرز، رییس هیات مدیره شستا و جمعی از مسئولان استانی و شهری بازدیدی میدانی از روند تکمیل فاز یک خط ۲ قطارشهری کرج صورت گرفت.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.