مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز تأکید کرد: لزوم تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات ایثارگران

اخبار

 آخرین اخبار 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز تأکید کرد: لزوم تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات ایثارگران

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز تأکید کرد: لزوم تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات ایثارگران
1396/5/30
12:43 1395

ششمین جلسه‌ی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور مهندس طهایی استاندار البرز، مهندس طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و دیگر مسئولین لشگری و استانی در محل استانداری البرز برگزار و موضوعات مختلف موردبررسی قرار گرفت.

کرج- خبرنگار آفتاب درخشان البرز؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز دراین جلسه توجه به فرهنگ ایثار و شهادت را راز بیمه شدن کشور در برابر دشمنان دانست و گفت: جامعه امروز نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است که در این زمینه تمامی دست‌اندرکاران وظیفه مهمی را بر عهده‌ دارند.

مهندس طاهر نژاد با گرامی داشت یاد و خاطر تمامی شهداء و ایثارگران، ابراز داشت: فرهنگ ایثار و شهادت با هویت قدسی خود توانایی سرشاری را در متأثر ساختن نهادهای اجتماعی و ساختارهای سیاسی به انضمام بافت فرهنگی جامعه دارد.

وی در ادامه بابیان اینکه گلزار شهدای امام‌زاده محمد(ع) یکی از شاخصه‌های فرهنگی استان البرز است، روند تسریع در بازسازی این گلزار شهدا را موضوعی مهم عنوان کرد و گفت: توجه مسئولین و دستگاه‌های اجرایی باید معطوف به بازسازی گلزار شهدای امام‌زاده محمد(ع) به‌عنوان چهارمین گلزار شهدای کشور با وجود بیش از 1500 شهید لاله‌گون باشد تا بتوانیم از این میراث گران‌بها در جهت نشر و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت بهترین بهره‌ها را ببریم.

وی افزود: با همکاری مسئولین امیدواریم بتوانیم به‌زودی و در مرداد سال جاری با عملیاتی شدن هر چه سریع‌تر طرح ساماندهی مزار شهدا، موجبات خشنودی بیشتر خانواده‌های معظم شهدای استان را فراهم کنیم.

مهندس طاهرنژاد در ادامه با ارائه‌ی گزارشی از روند طرح سپاس، دیدار با خانواده‌های شهداء و ایثارگران در استان البرز توسط مسئولین گفت: طرح سپاس مورد تأکید مقام معظم رهبری و امری مقدس است که باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به آن داشت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به لزوم تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رفع مشکلات ایثارگران در استان اظهار داشت: تشکیل دو کارگروه اشتغال و کارآفرینی متشکل از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان صنعت، معدن و تجارت  و همچنین کارگروه تبلیغات نقش به سزایی در جهت رفع مشکلات ایثارگران به‌خصوص ترویج فرهنگ ایثار شهادت در جامعه خواهد داشت که این مهم با همکاری و کمک استانداری محترم و دیگر مسئولین امکان‌پذیر خواهد بود.

دبیر شورای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت در پایان ضمن تشکر از تمامی مسئولین به‌خصوص مهندس طهایی رئیس شورا و استاندار مردمی البرز از بابت حضور خود در این جلسه خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی برای بقا و پیشرفت نیازمند توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج این مهم در جامعه است تا عزت ایران اسلامی پیش از پیش حفظ شود.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.