کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی منتشر شد

اخبار

 آخرین اخبار 

کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی منتشر شد

کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی منتشر شد
1396/10/19
12:43 1395

کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی توسط محمد طاهری و فاطمه داودی، در چهار بخش و 158 صفحه به نگارش درآمد.

به گزارش آفتاب درخشان البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز؛ با توجه به افزایش تاثیر رسانه ها و به ویژه شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی در ترویج و گسترش مد و مدگرایی و اهمیت آگاهی مردم از این تاثیرات، کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی توسط محمد طاهری و فاطمه داودی، در چهار بخش و 158 صفحه به نگارش درآمد. 

 در بخش اول این کتاب با عنوان رسانه شناسی، ضمن تعریف رسانه و بیان مفهوم آن، کارکردها و ویژگی های آن، انواع رسانه ها و سیر تحول رسانه های ارتباطی در ایران و جهان ارائه گردیده است.

در بخش دوم کتاب با عنوان شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی، تعریف و مفهوم شبکه های اجتماعی، قابلیت ها، مزایا، معایب و انواع شبکه های اجتماعی معروف و فعال در جهان و ایران ارائه گردیده است.

در بخش سوم کتاب با عنوان مد و مدگرایی ضمن تعریف مد و مدگرایی و ذکر تاریخچه و گستره آن موضوعاتی از قبیل عوامل اثرگذار بر مدگرایی و ریشه های آن، پیامدهای منفی مدگرایی و راهکارهای مقابله با پدیده مد و مدگرایی، ارتباط جهانی سازی با مدگرایی، دیدگاه اسلام در خصوص مد و مدگرایی ارائه گردیده است و همچنین به ارتباط مد با فرهنگ، سبک، عرف و آداب و رسوم اشاره شده است.

در نهایت در بخش چهارم کتاب با عنوان رسانه ها و مدگرایی مطالبی از قبیل نظریات اندیشمندان عرصه رسانه پیرامون اثرات رسانه ها بر مخاطبان، نقش و اثرات رسانه ها در مدگرایی، معرفی رسانه های تاثیرگذار بر مدگرایی و چگونگی این تاثیرات، نقش مطبوعات و مجلات تخصصی، تلویزیون و سینما و ماهواره بر مدگرایی ذکر شده است. همچنین نظریات مرتبط با تاثیرات ماهواره، راهکارهای مقابله با رواج مدگرایی از طریق ماهواره بیان شده و در ادامه تاثیرات شبکه ها و رسانه های مجازی، پایگاه های اینترنتی و رسانه های محیطی و عکس در مدگرایی تشریح گردیده است.

گفتنی است علاقمندان می توانند کتاب مذکور را از کتابفروشی های شهر کتاب(چهار راه طالقانی)، بهمن، چیستا، خوارزمی و ققنوس تهیه نمایند.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.