کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی منتشر شد

اخبار

 آخرین اخبار 

کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی منتشر شد

کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی منتشر شد
1396/10/19
12:43 1395

کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی توسط محمد طاهری و فاطمه داودی، در چهار بخش و 158 صفحه به نگارش درآمد.

به گزارش آفتاب درخشان البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز؛ با توجه به افزایش تاثیر رسانه ها و به ویژه شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی در ترویج و گسترش مد و مدگرایی و اهمیت آگاهی مردم از این تاثیرات، کتاب رسانه ها، شبکه های اجتماعی و مدگرایی توسط محمد طاهری و فاطمه داودی، در چهار بخش و 158 صفحه به نگارش درآمد. 

 در بخش اول این کتاب با عنوان رسانه شناسی، ضمن تعریف رسانه و بیان مفهوم آن، کارکردها و ویژگی های آن، انواع رسانه ها و سیر تحول رسانه های ارتباطی در ایران و جهان ارائه گردیده است.

در بخش دوم کتاب با عنوان شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی، تعریف و مفهوم شبکه های اجتماعی، قابلیت ها، مزایا، معایب و انواع شبکه های اجتماعی معروف و فعال در جهان و ایران ارائه گردیده است.

در بخش سوم کتاب با عنوان مد و مدگرایی ضمن تعریف مد و مدگرایی و ذکر تاریخچه و گستره آن موضوعاتی از قبیل عوامل اثرگذار بر مدگرایی و ریشه های آن، پیامدهای منفی مدگرایی و راهکارهای مقابله با پدیده مد و مدگرایی، ارتباط جهانی سازی با مدگرایی، دیدگاه اسلام در خصوص مد و مدگرایی ارائه گردیده است و همچنین به ارتباط مد با فرهنگ، سبک، عرف و آداب و رسوم اشاره شده است.

در نهایت در بخش چهارم کتاب با عنوان رسانه ها و مدگرایی مطالبی از قبیل نظریات اندیشمندان عرصه رسانه پیرامون اثرات رسانه ها بر مخاطبان، نقش و اثرات رسانه ها در مدگرایی، معرفی رسانه های تاثیرگذار بر مدگرایی و چگونگی این تاثیرات، نقش مطبوعات و مجلات تخصصی، تلویزیون و سینما و ماهواره بر مدگرایی ذکر شده است. همچنین نظریات مرتبط با تاثیرات ماهواره، راهکارهای مقابله با رواج مدگرایی از طریق ماهواره بیان شده و در ادامه تاثیرات شبکه ها و رسانه های مجازی، پایگاه های اینترنتی و رسانه های محیطی و عکس در مدگرایی تشریح گردیده است.

گفتنی است علاقمندان می توانند کتاب مذکور را از کتابفروشی های شهر کتاب(چهار راه طالقانی)، بهمن، چیستا، خوارزمی و ققنوس تهیه نمایند.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

    چهار روستایی که سیگاری ها نمی توانند به آنجا بروند

چهار روستایی که سیگاری ها نمی توانند به آنجا بروند

0 نظر مشاهده کامل خبر