نادر ایزدبین، رئیس شورای اسلامی استان البرز تأکید کرد: گسترش اختیارات قانونی شوراها در اولویت باشد

اخبار

 آخرین اخبار 

نادر ایزدبین، رئیس شورای اسلامی استان البرز تأکید کرد: گسترش اختیارات قانونی شوراها در اولویت باشد

نادر ایزدبین، رئیس شورای اسلامی استان البرز تأکید کرد:  گسترش اختیارات قانونی شوراها در اولویت باشد
1396/10/23
12:43 1395

نخستین نشست مطبوعاتی رئیس و اعضای شورای اسلامی استان البرز با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در سالن اجتماعات شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد.

کرج- خبرنگار آفتاب درخشان البرز: نادر ایزدبین رئیس شورای اسلامی استان البرز در این نشست با اشاره به ضرورت امر شورا و مشورت در قرآن و سیره نبوی به تشریح اهداف و راهبردهای این شورا پرداخت و گفت: شوراهای اسلامی در چهار دوره گذشته کارهای بسیار خوبی را انجام داده است اما به علت وجود مشکلات متعدد در عدم تفویض اختیارات طبق برنامه سوم، چهارم و پنجم توسعه  کارنامه قابل قبولی نبوده است.

وی افزود: در ماده 136 برنامه سوم توسعه تصریح شده تا 23 تصدی و مدیریت ادارات خدمات رسان همچون آب، برق، گاز، آموزش و پرورش، بانک ها، پلیس راهنمایی و رانندگی و...  به کمک وزارت کشور و اداره استخدامی به شوراها واگذار شود، اما این مهم تحقق نیافته است.

ایزدبین اذعان داشت: عملکرد ضعیف برخی از اعضای شوراها نیز در جهت برآورده شدن مطالبات مردمی ورود نخبگان را به شوراها را با مشکل مواجه شده است و از سوی دیگر دولت نیز تمایلی به در اختیار گذاشتن تصدی هایی که ذکر شد، ندارد و تنها شعار مدیریت واحد خدمات شهری داده می شود، به همین علت این پارلمان های محلی نتوانسته اند مطالبات مردمی را محقق سازند و پویا و فعال دیده نشده اند.

وی ادامه داد: در استان البرز نیز علی رغم تلاش های انجام شده از سوی شورای اسلامی شهرستان و استان در طول 6 سال اخیر که از تشکیل آن می گذرد به همان قوانین ناقصی که وجود دارد جامه عمل بپوشانیم. برای پویا کردن و فعال نمودن آن نیاز به فرهنگسازی است که این فرهنگ نهادیه شود تا مسئولین در راستای کوچک سازی این دستگاه های خدمات رسان را به پارلمان های محلی واگذار نمایند.

گفتنی است نقدینه نائب رئیس، صادقیان رئیس کمیسیون عمرانی و عضو شورا و تک زارع سخنگو و رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی استان البرز حضور داشتند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.