در مراسم معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز مطرح شد؛ فرهنگ نباید سیاسی شود

اخبار

 آخرین اخبار 

در مراسم معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز مطرح شد؛ فرهنگ نباید سیاسی شود

در مراسم معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز مطرح شد؛  فرهنگ نباید سیاسی شود
1396/10/23
12:43 1395

آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در سالن زنده یاد استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد.

کرج-خبرنگار آفتاب درخشان البرز: این مراسم با حضور معاون امور مجلس، استان‌ها و حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست سیاسی و امنیتی استانداری البرز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، رئیس و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و انجمن های هنری استان البرز حضور داشتند.

هادی حسینی معاون امور مجلس، استان‌ها و حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حوزه فرهنگ نباید دچار حاشیه سازی شود، گفت: فرهنگ درست، پرچم کشور را در جهان بالا می برد.

وی افزود: در عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی کسی حق کار سیاسی ندارد، فرهنگ یک مساله جداگانه است که سیاست باید دنبال رو آن باشد و نه اینکه فرهنگ آمیخته با کار سیاست شود.

حسینی اذعان داشت: همه باید کمک کنیم تا فرهنگ این مرز و بوم جا بیفتد و به جای اینکه به اصالت مساله فرهنگ توجه کنیم نباید برای حوزه فرهنگ حاشیه درست کنیم.

وی با بیان اینکه همه باید کمک کنیم تا فرهنگ کشور بیشتر گسترش یابد، اظهار داشت: فرهنگ موضوعی است که باید از ظرفیت همه برای گسترش آن استفاده شود.

معاون امور مجلس، استان‌ها و حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: با پشتوانه خانواده بزرگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصحاب رسانه، علما و روحانیون و مدیران دستگاه های اجرایی است که می توان فرهنگ ایران اسلامی را در سراسر جهان توسعه داد.

حسینی در پایان ابراز داشت: فرهنگ یک موضوع چند وجهی است و حرمت ها باید حفظ شود و برای حفظ و گسترش فرهنگ باید از تمام ظرفیت ها استفاده کرد.

علی خیلدار سرپرست سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ضمن قدردانی از اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر، گزارشی از تلاش خود در 200 روز خدمت در این سمت را به اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر ارائه داد.

وی ادامه داد: از ابتدا همت و تلاشم این بود که برای فرهنگ و هنر شهرم خدمت کنم، بنده معتقد به نظام جمهوری اسلامی هستم همانطور که در دهه 60 مقابل دشمن خارجی و افکار مسموم داخلی برای صیانت از حفظ نظام ایستادگی کردم امروز هم تمام قد از نظام دفاع می کنم.

خیلدار با بیان اینکه این نظام وارث خون صدها شهید و ندای میلیون ها مظلوم است، بیان داشت: وظیفه داریم از دستاوردهای خون شهدا صیانت کنیم و این صیانت باید با  صداقت و استقامت و مقاومت باشد نه با تزویر و دروغ و نیرنگ.

وی افزود: بنده با همه مشکلات و کمبودهای مادی و ساختار و تشکیلات که در این 6 ماه بود روزانه حداقل 15 ساعت وقت گذاشتم تا بتوانم اتفاقی که افتاده بود و چهره فرهنگ و هنر آسیب دیده بود را ترمیم کنم.

خیلدار در پایان اظهار امیدواری کرد: ان شاءا... در آینده شاهد درخشش هنرمندان استان خواهیم بود.

خیرالله ترخانی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز نیز با بیان اینکه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نظام جمهوری اسلامی بسیار با اهمیت است، گفت: این فرهنگ باید با رویکرد ایرانی و اسلامی باشد و در فضای جدید جهان باید برای این تمدن اسلامی قدم‌ های خوبی برداشته شود.

وی ادامه داد: هنرهای تجسمی، تئاتر، مطبوعات و رسانه باید به صورت متوازن در البرز توسعه یابد همچنین حفظ روحیه خودباوری، امیدواری، نشاط و شادابی در بین آحاد مردم و جوانان جزو برنامه‌های دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ترخانی ضمن تاکید بر اینکه باید از بومی‌گرایی به سمت توسعه سوق پیدا کنیم، گفت: استان البرز، ایران کوچک است بنابراین بهتر است که از ظرفیت و پتانسیل استان‌های دیگر نیز به عنوان مدیر در البرز استفاده شود.

ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان البرز نیز با بیان اینکه تا حد توان دغدغه‌‌های اهالی رسانه و هنرمندان را پیگیری می کنیم و همچنین از ظرفیت‌های قومیت‌های متخلف که نقطه قوت استان البرز است، استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره اقوام ایرانی از سال بعد در استان البرز بیان داشت: روحیه بنده همکاری و تعامل با اصحاب رسانه و هنرمندان می باشد و از وجود تک تک هنرمندان در استان البرز بهره مند خواهیم شد.

مقدم با بیان اینکه انجمن ‌های هنری و رسانه‌ای باید قانونی تشکیل شود، گفت: دولت باید بخش‌های هنری را به بخش خصوصی ارجاع دهد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.