در نخستین جلسه شورای فضای مجازی صدا و سیمای مرکز البرز انجام گرفت؛ بررسی راهکارهای گسترش اثر گذاری فضای مجازی

اخبار

 آخرین اخبار 

در نخستین جلسه شورای فضای مجازی صدا و سیمای مرکز البرز انجام گرفت؛ بررسی راهکارهای گسترش اثر گذاری فضای مجازی

در نخستین جلسه شورای فضای مجازی صدا و سیمای مرکز البرز انجام گرفت؛  بررسی راهکارهای گسترش اثر گذاری فضای مجازی
1396/10/24
12:43 1395

نخستین جلسه شورای فضای مجازی صدا و سیما مرکز البرز با هدف بررسی راهکارهای گسترش اثرگذاری فضای مجازی و با حضور قدیمی معاون فضای مجازی رسانه ملی و زندی مدیرکل فضای مجازی معاونت امور استانها و رامک مدیرکل صدا و سیمای البرز و مدیران و معاونان این مرکز برگزار شد .

به گزارش آفتاب درخشان البرز وبه نقل از روابط  عمومی صدا و سیمای مرکز البرز؛ در این نشست رضا قدیمی معاون فضای مجازی سازمان صدا وسیما ضمن برشمردن مزایا و محاسن رسانه در فضای مجازی، گفت: ساماندهی و مدیریت و اثربخشی محتوا و سرویس رسانه ملی در فضای مجازی، مرجعیت محتوایی در فضای مجازی کشور، تولید و توزیع محتوا و نقش آفرینی در شبکه های اجتماعی و همچنین فرهنگ سازی و ارتقای سواد فضای مجازی از اهم اهداف معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما است. وی با تاکید بر ارتباط دو سویه فعالان فضای مجازی استان و رسانه های استانی تصریح کرد: توسعه کمی و کیفی پیام های تولید شده در فضای مجازی، ساماندهی و توسعه وب سایت های سازمان صدا و سیما و ساماندهی اپلیکشن های سازمان و همچنین ارتقاء سهم تولید در فضای مجازی توسط سازمان صدا و سیما از دیگر برنامه ها و اهداف رسانه ملی در حوزه فضای مجازی می باشد. قدیمی اذعان داشت: رسانه های استانی با توجه به وجود استعدادهای جوان و همچنین گویش ها  و فرهنگ های مختلف در این مهم می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. معاون فضای مجازی رسانه ملی با اشاره به نقش مهم و اثرگذار رسانه های استانی در ساماندهی فضای مجازی، افزود: باید در خصوص ارائه راهکارهای گسترش اثرگذاری فضای مجازی در رسانه های استانی با برگزاری جلسات متعدد و استفاده از کارشناسان و برنامه سازان برنامه ریزی کرد.

در این نشست همچنین حمیدرضا زندی مدیرکل فضای مجازی معاونت امور استانها نیز گفت: با توجه به توسعه روزافزون و حرکت شتابان در عرصه فضای مجازی و ضرورت حضور موثر و نیز مدیریت جدی در این فضا بر شناخت جامعه مخاطبان رسانه های مجازی در داخل کشور و تشخیص سلایق آنها، استفاده از فضای مجازی به منظور انتقال پیام های غیر مستقیم، ارایه تحلیل و خبر در فضای مجازی، توجه به قشر کودک و نوجوان در فضای مجازی و ایجاد شبکه اجتماعی مختص این قشر، استفاده حداکثری و بهینه از ظرفیت دیپلماسی رسانه ای تاکید کرد.

وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده و همفکری و همکاری و بهره گیری از ظرفیت حوزه های مختلف تلاش می کنیم به مدیریت جریان سازی رسانه ای در فضای مجازی و بالا بردن ضریب نفوذ مخاطبان کمک کنیم.

رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز هم در این نشست بیان داشت: بهره گیری از ظرفیت های روز افزون فضای مجازی در رسانه ملی یک اصل ضروری است و باید از فرصت ها و تهدیدهای آن نهایت بهره برداری و استفاده شود. وی با بیان اینکه  از جذابیت ها و شیرینی های کار در فضای مجازی تعامل فعال مخاطبان با صاحبان رسانه است، گفت: در فضای مجازی باید با هوشیاری و آگاهی و نگاه جدید ورود کرد. رامک با اشاره به مردم محور بودن فضای مجازی  بهره گیری از تولیدات مردمی و به ویژه نسل جوان در این فضا می تواند در جذب مخاطبان تاثیر زیادی داشته باشد. وی همچنین بر  مقدمات تشکیل  دوره های آموزشی آشنایی با آخرین دستاوردهای رسانه ای و استفاده بهینه از تولیدات بخش خصوصی به عنوان مهمترین برنامه های این مرکز در فضای مجازی اشاره کرد.

گفتنی است در این دیدار یک روزه نشستی نیز با حضور فعالان فضای مجازی استان برگزار شد که در این نشست با نقد و بررسی فضای مجازی حاکم بر استان هر یک از اعضا به طرح مسائل و راهکارهای گسترش همکاری با رسانه استانی پرداختند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.